СПІКЕРИ «ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ — 2030»

Під час форуму обговорювали найважливіші теми розвитку Національної системи кваліфікацій

Керівництво ТПП України взяло участь у дискусії про розвиток та гармонізацію системи професійних та освітніх кваліфікацій.  
 
«Всі країни світу полюють за людським капіталом. Зараз це пріоритет №1. Країни намагаються привабити людей, створити умови для залучення їх до економіки. В епіцентрі боротьби за трудові кадри опинилась і Україна. Ми щодня бачимо запит бізнесу на якісних працівників, кадровий голод. Вітаємо ухвалення Постанови Уряду про порядок присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій кваліфікаційними центрами. ТПП готова брати активну участь у процесі розвитку системи визнання результатів неформальної освіти», — сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.
 
Геннадій Чижиков подякував організаторам форуму «Людський капітал — 2030» за проведення актуального для розвитку країни заходу і висловив підтримку Голові Національного агентства кваліфікацій Юрію Баланюку в реалізації процесу запровадження кваліфікаційних центрів в Україні.
 
Під час участі у панельній дискусії форуму 3 грудня Віцепрезидентка, генеральний секретар ТПП України Наталія Забрудська наголосила, що для ефективного формування Національної системи кваліфікацій ключовою є узгоджена діяльність влади, роботодавців, професійних спільнот і врахування досвідy міжнародних партнерів.
 
 «Між HAK та Торгово-промисловою палатою України торік був започаткований системний діалог з метою напрацювання перспектив створення кваліфікаційних центрів у системі Палат. Ми запустили роботу Ради з питань розвитку професійних кваліфікацій при ТПП України, яка готує алгоритми для створення кваліфікаційних центрів при регіональних Палатах.  Схожий досвід сертифікації робітників на базі торгово-промислових палат наявний у деяких країнах Європейського Союзу. Його можна використати і в нашій країні», — розповіла Наталія Забрудська.

Перший заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко зазначив, що Міносвіти розробляє нормативно-правову базу змін професійної системи навчання і уважно відслідковує трансформацію «професійного ландшафту» та вимог до кваліфікацій. Вітренко назвав проведення  міжнародного форуму «Людський капітал — 2030» надзвичайно важливим для  розвитку системи кваліфікацій в Україні.

Торгово-промислова палата України співпрацює з Hаціональним агентством кваліфікацій, Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерством освіти і науки України, Комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та міжнародними партнерами для формування системи забезпечення кваліфікованими кадрами бізнесу.