Бізнес Чорноморська

У Чорноморську зареєстровано понад 2 тис. юридичних осіб – суб’єктів господарювання та 6 тис. фізичних підприємців. Функціонують такі представники малого бізнесу в Україні, як понад 400 об’єктів торгівлі, 5 ринків, більш ніж 100 ресторанів і кафе.

Географія

Чорноморськ умовно ділиться на 2 чіткі зони: промислову, розташовану вздовж берегів лиману, і житлову, що простягнулася біля морського узбережжя. Розділені зони широкою смугою зелених насаджень, площа яких складає більше 325 га. Приморська зона міста прекрасно облаштована для проживання і відпочинку. Тут знаходяться парки, туристичні пам’ятки, пляжі, водна станція, численні бази відпочинку.

бизнес черноморск
Чорноморськ

Історія

На півдні України, на березі Сухого лиману в 12 милях на північний захід від Одеси в 1958 році був заснований один з найбільших портів України – Іллічівський морський торговельний порт, а поруч з ним розвивався місто-супутник Іллічівськ. У 1973 році Іллічівськ набув статусу міста. У 2016 році Іллічівськ офіційно перейменований в Чорноморськ.. Сьогодні це сучасне місто з добре розвиненою інфраструктурою, промисловістю. Населення міста становить більше 70 000 жителів.

Бізнес Чорноморська

На підприємствах працюють понад 4 тис. осіб. У малому бізнесі зайнято понад 40 підприємств з річним обсягом виробництва понад 400 млн. грн. Різні ідеї для малого бізнесу успішно реалізовані в Чорноморську. Представники малого бізнесу займаються рибальством, пошиттям одягу і взуття, ведуть будівельні та ремонтні роботи, надають побутові, косметичні, перукарські послуги та ін. У місті є розвинена мережа державних і приватних універсальних, спеціалізованих і продовольчих магазинів, кіосків преси, павільйонів, ринків, пекарень, ресторанів, кафе, барів, ательє і т. п.

Промисловість представляють підприємства великого та середнього бізнесу.  Основний об’єкт промислової зони – Чорноморський порт, який займає ключове положення на стику головних транспортних шляхів між Європою і Азією, північчю і півднем, Центральною та Східною Європою, промислово розвиненими регіонами України, Росії, Казахстану та морськими комунікаціями, які ведуть через Середземне море в Атлантику та Індійський океан.

Порт

Територія морського порту Чорноморськ простягається смугою вздовж причалів від входу вглиб узбережжя Сухого лиману в другий басейн до поромного комплексу, включаючи і третій басейн. Вищевказана смуга відчуження території – відстань від урізу води до огорожі порту – має різну ширину: від 200 до 1400 м..

порт Черноморск