МАЛА ПРИВАТИЗАЦІЯ ВЖЕ В ДІЇ!

У Чорнобилі здаватимуть приміщення для хостелу за 1 копійку. А в передмісті Києва виставляють на аукціон виправний центр (загальна територія — 8,5 га).
 
Про оренду та приватизацію цих державних об’єктів розповіли представники Фонду державного майна.
 
«Багато підприємців ще не знають, як взяти участь у приватизації. Метою засідання Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України за участі представників ФДМУ, лідерів всеукраїнських та регіональних об`єднань підприємців і роботодавців, керівників підприємств було ознайомлення бізнесу із можливостями оренди й приватизації державного майна», — сказав голова Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України Вячеслав Биковець.
 
На балансі держави залишаються понад 3700 підприємств, з яких більшість – збиткові. Програмою малої приватизації передбачено продаж майна вартістю до 250 млн гривень: до переліку пропозицій інвесторам включили як автомобілі, так і будівлі й майнові комплекси в столиці.
 
За словами начальника Регіонального відділення ФДМУ по м. Києву Яни Матієвої, процедури приватизації об’єктів малої приватизації прості й прозорі: «Для участі в аукціонах можна зареєструватись із будь-якого гаджета. Потенційні інвестори отримують перевірену інформацію про майно, виставлене на аукціон, підтримку й супровід консультантів онлайн».
 
Поради фахівців для підприємців:
 
Яна Матієва звернула увагу підприємців на ретельну перевірку та вивчення об’єктів приватизації. І нагадала, що не завжди з державним майном продається й земля.
 
Вадим Курило наголосив на перевагах оренди державного майна для підприємців: орендар отримує фіксовану ціну використання майна на визначений 5-річний строк. Також орендар має право продовжити оренду майна на наступні 5 років без аукціону.

 
Також голова Регіонального відділення Фонду держмайна у місті Києві Вадим Курило розповів про підготовку програми приватизації у «Зоні відчуження». Щороку понад 35 тисяч людей відвідують Чорнобильську зону. Тому передбачена організація інфраструктури для прийому туристів. Для промислового використання здаватимуть об’єкти навколо ЧАЕС: тут вже планують встановлення сонячних електростанцій.
 
Усі продажі об’єктів державного майна організовано через платформу «Прозорро.Продажі». Про механізми роботи в системі «Прозорро.Продажі» докладно розповів Владислав Уривський, проєктний менеджер ДП «Прозоро.Продажі». Він допоміг розібратись у видах аукціонів та розповів про особливості англійських, голандських та аукціонів з переважним правом. Головне – в усіх аукціонах учасники присутні онлайн.

До дискусії про оренду та приватизації об’єктів державного майна долучилося 43 учасники – лідери всеукраїнських та регіональних об’єднань підприємців, керівники підприємств, організацій, інших інституцій.

Учасники засідання вирішили актуальні питання приватизації, які виникли під час дискусії, обговорити під час наступного зібрання за участі депутатів.