ДЕТІНІЗАЦІЯ ПІДПРИЄМНИЦТВА

Перший віце-президент ТПП України Михайло Непран взяв участь у зустрічі членів Української Ради Бізнесу з Першим віце-прем’єр-міністром – Міністром економіки України Олексієм Любченком. 

В центрі дискусії були питання детінізації економіки й боротьби з контрабандою, громадського контролю за діяльністю Бюро економічної безпеки, лібералізації та осучаснення трудового законодавства, зниження податкового навантаження на зарплату, скорочення неефективних видатків бюджету.

Перший віце-прем’єр-міністр Олексій Любченко відзначив, що уряд створив Міжвідомчу робочу групу з детінізації економіки не для того, щоб підміняти роботу правоохоронних органів, а щоб визначити найбільш проблемні сфери і сектори, розробити критерії ефективності для контролюючих органів.  

 «Ми хочемо запропонувати механізми стимулювання реального сектору економіки, стимулювання внутрішнього виробництва і формування попиту на вітчизняну продукцію – зазначив Олексій Любченко. – Сьогодні розпочали тестування системи ProZorro, щоб бачити ступінь імпортозаміщення в системі. Важелів стимулювання є декілька: ефективне державне регулювання в кожній галузі, показник ресурсоефективності, закон про індустріальні парки, антидемпінові торгові розслідування, технічне регулювання, фінансова політика. Все це можна і потрібно застосовувати».

Перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран наголосив, що в ринковій економіці неможливе державне регулювання на продукти харчування, – таке регулювання можливе лише економічними методами , і це робота Антимонопольного комітету. Також перший віце-президент підтримав осучаснення трудового законодавства і закликав Мінекономіки активніше підтримати реформаторські проєкти №5371 та №5388.

За підсумками зустрічі учасники домовилися про спільні дії з аналізу законопроєктів та нормативних документів, які позначаються на роботі бізнесу.