СПІВПРАЦЯ УКРАЇНИ ТА ІСПАНІЇ

Онлайн-засідання «Презентація регіонального потенціалу України та Іспанії» за участі дипломатів та президентів регіональних палат України та Іспанії відбулось 26 листопада.
 
Іспанія утримує позиції одного із ключових партнерів України в ЄС та головного імпортера українського зерна. Для пошуку нових ніш співробітництва та взаємовигідних варіантів кооперації було організовано захід, під час якого регіональні палати обох країн представили своє бачення перспективних напрямків співробітництва.
 
Малага належить до найзаможніших провінцій Іспанії, яка першою в країні подолала наслідки пандемічних обмежень і показує стійке економічне зростання. Успіх Малаги  зумовлений як вдалим географічним розташуванням на узбережжі Середземного моря, так і розвиненою агроіндустрією та наявністю технопарку із 600 інноваційних компаній, серед яких є міжнародні гіганти, зокрема Google. Також Малага – відомий туристичний регіон з розвиненою інфраструктурою: аеропортом, швидкісними експресами, магістралями та портами.
 
Президент Торгової палати  Малаги Сергіо Куберос під час заходу презентував потенціал та можливості для співпраці і висловив зацікавлення в спільних проектах із українськими регіонами. Передусім, йдеться про сферу агротехнологій та туризм.
 
Про привабливі для іспанських інвесторів варіанти співпраці розповіли представники 4 українських регіонів. Президенти Дніпропетровської РТПП Вiталiй Жмуренко, Донецької РТПП Максим Ануфрієв, Полтавської РТПП Володимир Борисенко та очільниця Хмельницької РТПП Наталія Белякова презентували іспанській стороні перспективні варіанти взаємодії бізнесу
 
Лідери палат обговорили практичні заходи з активізації B2B-співробітництва, зокрема президент ТПП Малаги запросив представників українських палат та підприємців відвідати іспанську провінцію. Домовились узгодити подальші плани роботи на рівні регіонів.