ЧОРНОМОРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО
ОДЕСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВОЇ ПАЛАТИ

info@chornomorskchamber.od.ua

Стартуйте свій успіх з системою ТПП!

УКРАЇНА-ЛАТВІЯ: МАБУТНЄ ЕКОНОМІЧНОЇ СПІВПРАЦІ

Сьогодні відбувся українсько-латвійський вебінар за участю керівництва ТПП України та ТПП Латвії, голови Торгового Дому «Україна» в Латвії, керівника українського офісу Державної Агенції інвестицій та розвитку Латвії (LIAA), представників дипломатичних місій обох країн.

«Республіка Латвія є нашим економічним і політичним партнером. Вона є членом НАТО і ЄС і готова сприяти просуванню України у цьому напрямку. Ситуація з COVID-19 підвищує роль України у світовій продовольчій безпеці. У жовтні заплановано візит президента Республіки Латвія до України. У листопаді – візит латвійської бізнес-делегації в рамках засідання 8-ї Українсько-Латвійської Міжурядової комісії», — сказав Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Латвія Олександр Міщенко.

Під час вебінару учасники мали змогу з першоджерел дізнатися про напрацьовані Латвією інструменти залучення зовнішнього фінансування з фондів ЄС, діяльність та послуги Торгового Дому «Україна» в Латвії, спрямовані на практичну підтримку українських компаній у просуванні їх продуктів та послуг на ринки Балтії та ЄС, актуальні інтереси латвійського бізнесу на цільових українських ринках, можливості фінансової підтримки спільних проектів та підприємств по лінії LIAA, діяльність ТПП Латвії з активізації українсько-латвійського співробітництва, успішні приклади українсько-латвійської ділової співпраці та багато іншого,

«Латвійський Інвестиційний банк надає фонди підтримки для тих, хто готовий відкрити свою компанію на територіії Латвії. У зв’язку із COVID-19 Уряд Латвійської Республіки затвердив программу підтримки для місцевих компаній (зокрема туристичних) в обсязі 80 млн. євро (8-10 тис.€ на 1 підприємство). Латвія зацікавлена у співпраці з українським ІТ сектором, який вважається дуже сильним. У листопаді 2020 латвійська делегація з ІТ-сектору відвідає ІТ-форум у Харкові (Харківський ІТ-кластер нараховує близько 1200 компаній). Планується двічі на рік проводити спільні конференції з поперемінно в РЛ та Україні. Колишній Латвійський Телеком планує проєкт щодо запровадження 5G і хоче підключити до нього Україну», — зазначив Айнарс Межуліс, керівник представництва Латвійського агентства інвестицій і розвитку в Україні.

Наприкінці зустрічі учасники також могли отримати відповіді кваліфікованих експертів на свої запитання за тематикою вебінару.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *