ЧОРНОМОРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО
ОДЕСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВОЇ ПАЛАТИ

info@chornomorskchamber.od.ua

Стартуйте свій успіх з системою ТПП!

ТППУ ПІДТРИМУЄ УРЯД У РЕАЛІЗАЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЗЕЛЕНОГО КУРСУ

Президент ТПП України взяв участь у засіданні міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської Комісії «Європейський зелений курс».

Мета засідання – визначення пріоритетів і формату діалогу з ЄС в рамках доручення України до ініціативи Європейської Комісії «Європейський зелений курс».

Європейський зелений курс (ЄЗК) є дорожньою картою заходів, які визначають засоби перетворення Європи на перший у світі кліматично нейтральний континент до 2050 року, стимулюючи розвиток економіки, покращення здоров’я та якості життя людей, а також трансформують кліматичні та екологічні виклики на можливості у всіх сферах та політиках ЄС, гарантуючи справедливий та інклюзивний характер зеленого переходу.

Сьогоднішнє засідання відбулось під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Серед учасників, зокрема, члени Уряду, народні депутати України, представники Офісу Президента України, Ради національної безпеки і оборони, експертного середовища та бізнесу.

«Уряд України усвідомлює важливість наближення законодавства та політик до Європейського зеленого курсу, а також використання позитивного досвіду Європейського Союзу, зокрема щодо суттєвого зниження викидів парникових газів, зменшення забруднення повітря, озеленення міст, заліснення територій тощо», — наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Нова політика (щодо реалізації цілей ЄЗК – прим.ред.) створює можливості для безпосередньої інтеграції до Європейського Союзу через формування секторальних альянсів – сировинного, акумуляторного, водневого. Україна вже є учасницею сировинного альянсу, найближчим часом ми очікуємо її приєднання до акумуляторного і водневого альянсів. Це означає, що Україну розцінюють як повноправного гравця. Цих результатів ми досягли через максимальний рівень структурування нашого внутрішнього діалогу», — зазначила Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Представники бізнесу також мали змогу висловити своє бачення стосовно долучення України до ініціативи ЄС. Зокрема, з промовою виступив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

«Український бізнес позитивно оцінює можливість долучитися до цієї ініціативи. Безперечно, питання непросте та має багато викликів. Тому дуже важливо у форматі діалогу, консультацій визначати можливості щодо підтримки вітчизняного бізнесу у процесі адаптації до нових вимог з урахуванням національних обставин та непростої економічної ситуації в Україні», — наголосив пан Чижиков.

Зазначимо, що раніше, 10 серпня, ТПП України брала участь у засіданні робочої групи, на якому Палату представляв Голова Комітету підприємців з питань природокористування та охорони довкілля при ТПП України Святослав Куруленко.

Торгово-промислова палата України регулярно обговорює з бізнесом питання зміни клімату й активно долучається до діалогу з урядом стосовно участі України у досягненні цілей ЄЗК.

Переглянути запис засідання можна за посиланням.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *