СПІВПРАЦЯ З ПАР

За сприяння ТПП України Миколаївська, Одеська і Херсонська регіональні ТПП підписали меморандуми про співпрацю з ТПП Дурбану.

Підписання відбулось за участю керівництва ТПП обох сторін, Послів України та ПАР, а також президентів Миколаївської, Одеської та Херсонської регіональних ТПП.

У ході зустрічі сторони домовились посилити взаємні економічні відносини і сприяти інвестиціям. Крім цього, планується організація торговельної місії України до ПАР (орієнтовно у квітні) та проведення B2B-форуму із залученням ділових кіл обох країн. Також найближчим часом буде створено Українсько-Південно-Африканську ділову раду.

“Минулого року Південно-африканська Республіка стала одним з головних партнерів України в економічних зносинах. Ми провели ряд двосторонніх зустрічей з посольствами, палатами та виробниками сталі”, – заявив Геннадій Чижиков.

Торгово-промислові палати заручились підтримкою щодо укріплення існуючих і встановлення нових ділових стосунків між бізнесменами з двох сторін у таких сферах, як виготовлення сировини, готової продукції, предметів споживання тощо.

Сторони також зазначили, що важливо розвивати туристичну сферу після закінчення пандемії коронавірусу.

Також президенти трьох українських регіональних ТПП представили відео-презентації на тему посилення інвестиційного клімату в Херсонській, Миколаївській та Одеській областях.

Довідково:

За підсумками 2019 року обсяг двосторонньої торгівлі товарами склав 123,1 млн дол. США та зменшився у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року на 27,6%. При цьому експорт товарів з України до ПАР склав 44,4 млн дол. США (зростання на 30,2%), а імпорт товарів з ПАР в Україну склав 78,7 млн дол. США (зниження на 42,1%). Негативне сальдо для України за цей період склало 34,3 млн дол. США.

В ТОП-6 продукції, яка найбільше експортувалась протягом 2019 року, входять:

  • зернові культури – експортовано на суму 18,7 млн дол. США (зростання на 45,6%);
  • жири та олії тваринного або рослинного походження – 15,4 млн дол. США (зростання у 31,2 разів);
  • молоко та молочні продукти, яйця птиці; натуральний мед – 2,6 млн дол. США (зниження на 63,2%);
  • продукція борошномельно-круп’яної промисловості – майже 2 млн дол. США (зростання у 4,3 рази);
  • реактори ядерні, котли, машини – 1,1 млн дол. США (зниження на 14,7%);
  • овочі – 972,5 тис. дол. США (зростання на 23%).
    В ТОП-6 продукції, яка найбільше імпортувалась протягом 2019 року, входять:шкури – імпортовано на суму 26,8 млн дол. США (зниження на 21,7%);
  • їстівні плоди та горіхи – 11,5 млн дол. США (зростання на 18,8%);
  • засоби наземного транспорту крім залізничного – 9,8 млн дол. США (зниження на 5,9%);
  • руди, шлаки і зола – на суму 8,8 млн дол. США (зниження на 75,3%);
  • реактори ядерні, котли, машини – 5,8 млн дол. США (зростання майже у 2 рази);
  • нікель і вироби з нього – 2,9 млн дол. США (зниження на 24,2%).
    Загальний обсяг торгівлі послугами у 2019 році склав 4,5 млн дол. США та зменшився у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року на 36,5%. Експорт послуг зменшився на 49,6% і склав 2,5 млн дол. США, імпорт послуг зменшився на 6% і становив 2 млн дол. США. Позитивне сальдо двосторонньої торгівлі послугами для України за вказаний період склало 509 тис. дол. США.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *