ЧОРНОМОРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО
ОДЕСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВОЇ ПАЛАТИ

info@chornomorskchamber.od.ua

Стартуйте свій успіх з системою ТПП!

СПІВПРАЦЯ З ОФІСОМ ВІЦЕПРЕМ’ЄРКИ

Засідання Ради з питань зовнішньоекономічної діяльності при ТПП України було присвячене оновленню Угоди про Асоціацію з ЄС в сфері промислової групи товарів.

«Угода про асоціацію та зона вільної торгівлі з ЄС є двигуном розвитку української економіки, адже це відкриває шлях до найбільшого ринку на континенті. Європейська інтеграція надає не лише можливості для експорту до ЄС, але й збільшує доступ до ринків третіх країн, сприяючи популяризації національних товарів на зовнішніх ринках,» — зазначив Геннадій Чижиков.

Нагадаємо, у рамках співпраці з Офісом віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної, ТПП України надає експертне бачення та озвучує думку бізнесу щодо параметрів оновлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, висновки з яких ляжуть в основу переговорної позиції України у діалозі з ЄС у 2021 році. (Деталі попередніх зустрічей за посиланнями: тут і тут).

«Протягом 100 днів з призначення пані Ольги Стефанішиної Віцепрем’єр-міністром, питання євроінтеграції та євроатлантичної інтеграції стали ТОП-темою уряду. Активно просувати їх допомагають консультації з бізнесом та експертним середовищем, адже саме в прямих діалогах ми можемо дізнатися усі ті деталі, які важливі для бізнесу. Саме вони після опрацювання в уряді будуть інтегровані в позицію української сторони в переговорах з ЄС,» — прокоментував Іван Нагорняк, радник Віцепрем’єрки.

Засідання Ради відбулось за участі радників пані Ольги: Івана Нагорняка та Назара Бобрицького, Попруги Юрія – заступника директора Департаменту технічного регулювання та метрології, представників регіональних Торгово-промислових палат та бізнесу.

Були обговорені питання створення сприятливих умов для поставки та доставки вітчизняних промислових товарів до країн ЄС, сприяння українському бізнесу в налагодженні та здійсненні економічної співпраці з компаніями країн ЄС та актуальні питання промислового безвізу.

«У ЄС діє збалансована система захисту промисловців від будь-яких коливань економіки від політичних чи інших впливів. У рамках оновлення Угоди про асоціацію ми можемо збудувати таку систему і на вітчизняному ринку. Захист наших виробників та підприємців має стати головним пріоритетом. Для цього нам треба мати узгоджені позиції. Бізнесу потрібно інтегруватися і показати спільну думку,» — зазначив Сергій Свистіль, голова Ради з питань зовнішньоекономічної діяльності при ТПП України.

У рамках обговорення, президент ТПП України зазначив питання, на які варто звертати увагу за запитами бізнесу. Серед них: гармонізація українського законодавства з Директивою ЄС від 2019 року про недобросовісну торгову практику ; укладення Угоди про оцінку відповідності та прийняття промислової продукції (АСАА); розширення тарифних квот, їх скасування або заміну зниженими ставками імпортного тарифу (на промислові товари); розгляд можливості участі України у 14 індустріальних екосистемах у Європі; лібералізація міжнародних транзитних вантажних перевезень без обмежень кількості дозволів. (Про деякі питання ми вже зазначали тут)

Запрошуємо долучатися до подальшої співпраці.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *