ЧОРНОМОРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО
ОДЕСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВОЇ ПАЛАТИ

info@chornomorskchamber.od.ua

Стартуйте свій успіх з системою ТПП!

РЕЗУЛЬТАТИ ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЇ «УКРАЇНА АНТИОФШОРНА»

Комітет підприємців з податкових питань при ТПП України провів III Міжнародну онлайн-конференцію «Україна Антиофшорна», яка об’єднала визнаних українських і закордонних експертів у сфері оподаткування.

На конференції визначили ключові виклики і положення закону № 466, а також, завдяки Віті Форсюк, розібралися, за що вже проголосували депутати 14 липня:

1) Норму з продажу акцій української компанії нерезидентом нерезиденту, де останній стає податковим агентом і сплачує податок на репатріацію, як ми і коментували раніше, помірно розширять: норма буде поширюватися тільки на прямий продаж українських акцій, що черпають з нерухомості. Даний механізм не буде поширюватися на продаж акцій, що не формують свою вартість з української нерухомості, айті-бізнес може бути спокійним.

2) Пільгу для безподаткової ліквідації іноземних компаній забезпечили перехідними положеннями, в яких саму пільгу розширили в часі на 20-й рік, таким чином, щоб ті, які самоліквідуються не чекали 21-го року, щоб отримати неоподатковувану ліквідаційну масу. Також умова про прийняття рішення про ліквідацію до 30.06.2021 року відсутня в тексті перехідної норми, проголосованої депутатами.

3) Відносно ділової мети — законодавець вніс поправки в визначення ст. 14, виключивши з неї посилання на результат, як критерій наявності / відсутності ділової мети для цілей оподаткування. Цілком логічно. У той же час, саме правило (податкова різниця) ділової мети в п. 140.5.15 залишилося як є, чим комітете серйозно стурбований.

Хочемо подякувати нашим шановним спікерам: Віті Форсюк, Євгенію Козлову, Олексію Шматко, Миколі Мішину, Ользі Богдановій, Сергію Безбородову, Сергію Молібогу, Олегові Чайці, і особливо — колегам із зарубіжних офісів Crowe, які присвятили свої доповіді досвіду впровадження правил БЕПС на прикладі своїх країн:

  • Дмитру Барському (Crowe Русаудит, РФ) — за розповідь про практичне застосування правил щодо контрольованих іноземних компаній;
  • Леоніду Агєєву (Larssen, Естонія) — за розповідь про практичне застосування тесту основної мети;
  • Маркусу Сусіло і Діпіці Чандака (Crowe, ОАЕ) — за опис процедури ліквідації КІК в ОАЕ для цілей застосування «ліквідаційної» пільги.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *