ЧОРНОМОРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО
ОДЕСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВОЇ ПАЛАТИ

info@chornomorskchamber.od.ua

Стартуйте свій успіх з системою ТПП!

Визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД

Податківці неодноразово зазначали, що з метою визначення коду УКТ ЗЕД доречно звертатись саме до торгово-промислової палати. Наразі вони роз’яснюють, що у разі отримання такого висновку код УКТ ЗЕД у ПН необхідно зазначати саме згідно нього. 

код товару УКТ ЗЕД

Самостійно приймати рішення про зміну коду УКТ ЗЕД не дозволяється.

Класифікація товарів здійснюється відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД з урахуванням характеристик товару, що є визначальним для їх класифікації згідно з УКТ ЗЕД. Зокрема такий код зазначається в одному з обов’язкових реквізитів податкової накладної (код товару згідно з УКТ ЗЕД). При цьому згідно з п. 1 ст. 11 Закону №671 торгово-промислові палати мають право, зокрема: проводити на замовлення українських та іноземних підприємців експертизу, контроль якості, кількості, комплектності товарів (у тому числі експортних та імпортних) і визначати їх вартість; засвідчувати і видавати сертифікати про походження товарів, сертифікати визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземними інвестиціями та інші документи, пов’язані зі здійсненням зовнішньоекономічної діяльності. Водночас, відповідно до п. 2 ст. 11 Закону №671 методичні та експертні документи, видані торгово-промисловими палатами в межах їх повноважень, є обов’язковими для застосування на усій території України і є достатньою підставою для зазначення коду УКТ ЗЕД в податкових накладних. Відповідно до цього, податківці у консультації від 22.02.2019 р. №682/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначають, що підприємство не має права самостійно змінювати коди УКТ ЗЕД, встановлені торгово-промисловими палатами, та зобов’язане зазначати в податкових накладних код УКТ ЗЕД, визначений торгово-промисловою палатою. Тобто якщо підприємство отримало від ТПП висновок щодо коду УКТ ЗЕД певного товару, воно повинно зазначати цей код у всіх подальших первинних документах, що пов’язані з таким товаром. Раніше податківці зазначали, що код УКТ ЗЕД імпортованого товару повинен відповідати коду УКТ ЗЕД у митній декларації, який було визначено на митниці. Проте зважаючи на те, що наразі податківці наполягають саме на обов’язковості застосовування висновку ТПП, вважаємо, що у разі наявності такого висновку слід керуватись саме ним.

Заповніть форму заявки

Ваше ім’я

Виберіть Ваш статус:
Юридична особаФізична особа

Ваш E-mail

Номер Вашого телефона

Ваше запитання

.

Система ТПП в Україні

ТПП - це впливова та дієва організація, яка об’єднує понад 8 тис.членів у 25 регіонах країни. ТПП найбільш регіонально розгалужена в Україні, з потужною мережею партнерів за кордоном, що створює умови для підвищення конкурентоспроможності бізнесу на усіх рівнях в тому числі міжнародному. Заповніть заявку щоб приєднатися до нас прямо зараз. Успіх починається з нами з цього моменту!

Перелік послуг

Незалежна експертиза

Проводимо незалежні експертизи кількості та якості товарів в портах та на підприємствах. Наш Акт експертизи допоможе відстояти ваші бізнес інтереси в тому числі в суді

Завантажити заявку

Зв’яжіться з нами

Будь-які питання або коментарі? Ми будемо раді відповісти на любе питання.

Зв'язатися