ЧОРНОМОРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО
ОДЕСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВОЇ ПАЛАТИ

info@chornomorskchamber.od.ua

Стартуйте свій успіх з системою ТПП!

МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ

В рамках публічної дискусії, організованої Комітетом підприємців агропромислового комплексу при ТПП України, було обговорено необхідність створення міністерства, відповідального за аграрну політику України.

Рік тому Кабінет Міністрів України ліквідував Міністерство аграрної політики та продовольства України та передав його функції Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. За думкою експертів це призвело до появи ряду нових проблем в аграрній сфері. Відтак уряд планує відновлення діяльності аграрного міністерства найближчим часом.

Це питання було обговорено сьогодні в ТПП України під час публічної дискусії «Функції держави у забезпеченні сільського розвитку та агробізнесу: чи потрібне міністерство?». У заході взяли участь народні депутати України, представники професійних організацій аграрної сфери й сільських громад, підприємці, науковці, українські та зарубіжні експерти.

Створюючи наново міністерство сільського господарства України, уряд має чудову можливість врахувати не лише власний досвід, але й досвід роботи подібних урядових органів в провідних країнах світу. Світовий досвід свідчить, що немає потужної держави з високорозвиненим агропромисловим сектором, в якій не було б центрального урядового органу, що опікується цією сферою.

«Усі 28 країн, які є членами Європейського Союзу, мають міністерства або органи, які відповідають за питання аграрного сектору. Згідно з агропромисловою політикою ЄС, вимоги якої єдині для всіх членів, кожна країна повинна мати відповідний орган. Тож чому Україні потрібне міністерство? Тому що повинно бути чітке розрізнення функцій: хто формує аграрну політику, хто її впроваджує, хто моніторить її реалізацію. Міністерство формулює бачення», — зазначив пан Джон Мілнз, експерт проєкту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні».

Свою думку щодо створення аграрного міністерства також висловив Максим Мартинюк, який виконував обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України в 2018 — 2019 рр.:

«Уперше в нас є можливість створити міністерство без державних підприємств. Після ліквідації Міністерства аграрної політики та продовольства України вони перебувають під Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Таким чином, ми утворимо міністерство абсолютно європейського зразка, адже не будуть витрачатися ресурси на вирішення задач, які не стосуються прямих функцій міністерства», — прокоментував Максим Мартинюк.

Крім того, участь у дискусії взяли Роман Корінець (почесний президент Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України), Олександр Поліводський (партнер правничої фірми «Софія»), Віктор Шеремета (заступник Міністра аграрної політики та продовольства України у 2017-2019 рр.) та інші.

Комітет підприємців агропромислового комплексу при ТПП України підтримує ідею відновлення діяльності аграрного міністерства й зі свого боку докладатиме всіх можливих зусиль для того, щоб допомогти уряду створити міністерство, здатне формувати та реалізовувати аграрну політику, дружню до фермерів та сільських громад.

Переглянути презентації учасників публічної дискусії можна за посиланням.

Запис дискусії на Youtube: тут

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *