ЧОРНОМОРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО
ОДЕСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВОЇ ПАЛАТИ

info@chornomorskchamber.od.ua

Стартуйте свій успіх з системою ТПП!

БІЗНЕС-ОМБУДСМЕН ЗВІТУЄ

Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков взяв участь в онлайн-зустрічі Наглядової Ради Бізнес-Омбудсмена.

На зустрічі пан Марчін Свєнчіцький презентував Звіт діяльності Ради бізнес-омбудсмена (РБО) за другий квартал 2020 року.

З початку діяльності РБО було розглянуто і закрито 4339 справ (297 справ протягом другого кварталу 2020 року). У другому кварталі 2020 року, скасовано необґрунтованих результатів податкових перевірок на 26 млн. грн. – це найбільша частка фінансового впливу (85%). За сприяння Ради вдалося повернути підприємцям понад 1.2 млн. грн., закривши безпідставні податкові кримінальні справи. Фінансовий вплив від діяльності РБО для бізнесу у ІІ кв. 2020 склав 46 млн.грн.

ТОП-5 предметів звернень цього кварталу: податкові питання, дії правоохоронних органів, дії державних регуляторів, податкові питання, дії місцевих органів влади.

Заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак презентував системний звіт: «Адміністрування податків, які сплачує бізнес».

За спостереженнями Ради, рівень актуальності податкових питань для українського бізнесу практично не залежить від регіону. Найбільша кількість скарг з податкових питань надійшли з м. Києва (1632 скарги), Київської (379), Дніпропетровської (377) та Харківської (366) областей. Найменше – з Чернівецької області (13). Та у відсотковому відношенні – різниця незначна (приміром, податкових питань стосувалися 57,5% всіх скарг столичного бізнесу та 41,9% чернівецького).

Було обговорено прийняття Закону «Про Установу бізнес-омбудсмена в Україні». ТПП України підтримує Законопроєкт №3607, що розширює можливості бізнес-омбудсмена для захисту бізнесу, визначає більш чіткий порядок розгляду скарг, закріплює незалежний статус установи Бізнес-омбудсмена як неурядової неприбуткової організації (на відміну від нинішнього статусу дорадчого органу при Кабінеті Міністрів).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *